Dit is de jaarranglijst over 2000 van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie. Deze wordt regelmatig vastgesteld door de werkgroep statistiek van de KNAU/Antoon de Groot en tussentijds actueel gehouden door Ton de Kleijn en Wilmar Kortleever

Deze ranglijst is laatst geactualiseerd op 10 december 2000.
De laatste officiële versie is van: 29 december 2000.

De officiële ranglijsten (ook junioren, veteranen, internationaal en wegatletiek) worden gepubliceerd in het bondsblad:

Atletiek Actueel, p/a Postbus 567,
3430 AN Nieuwegein.

Op- en aanmerkingen, correcties en aanvullingen (inclusief rugwind, datum en plaats) zijn welkom. In principe worden alleen prestaties met rugwind-aanduiding (waar van toepassing) worden opgenomen.

Bel, fax (beide tot 23.00 uur), schrijf of e-mail naar:

Verspreiding van deze ranglijst in clubhuizen (print dit scherm!) vergroot de kans op nieuwe aanvullingen, correcties en een up to date lijst.


Meisjes B

100 meter

Beste prestatie per 31-12-1999: 11.74 Nelli Cooman, Santander 02-08-81
12,19  Joan van den Akker       AV' 40         24-06-00  Hengelo         1,3
12,29  Lathoya Voorthuizen      Nea-Volharding 24-06-00  Hengelo         1,3
12,38  Gitane Dumernit          Unitas         24-06-00  Hengelo         1,3
12,42  Christel Bertens         Prins Hendrik  24-06-00  Hengelo         1,3
12,42  Kristel Bottinga         AV' 55         24-06-00  Hengelo         1,3
12,56  Cheyenne Nelson          R' dam Atl     24-06-00  Hengelo         1,3
12,63  Laurien Hoos             Hera           01-06-00  Gouda           1,4
12,65  Anita Vedder             AAC' 61        02-07-00  Stadskanaal
12,67  Nathalie Deronchi        Suomi          24-06-00  Hengelo         1,3
12,71  Jolanda Slof             AV Almere' 81  24-06-00  Hengelo         1,5

200 meter

Beste prestatie per 31-12-1999: 23.99 Lilian Gillissen, Sittard 10-07-77
25,35  Lathoya Voorthuizen      Nea-Volharding  25-06-00  Hengelo        1,8
25,42  Joan van den Akker       AV' 40          25-06-00  Hengelo        1,8
25,44  Laurien Hoos             Hera            25-06-00  Hengelo        1,8
25,57  Jolien Admiraal          Atverni         23-09-00  Gemert 
25,60  Tine Veenstra            SAV             20-05-00  Emmeloord      1,4
25,93' Gitane Dumernit          Unitas          21-05-00  Kerkrade       1,3
26,32  Jolanda Slof             AV Almere' 81   25-06-00  Hengelo        1,8
26,34  Anita Vedder             AAC' 61         07-06-00  Groningen
26,36  Eva Maria Dollart        R' dam Atletiek	01-06-00  Gouda          0,7
26,41  Simone Roerig        MC  AV' 34          07-07-00  Apeldoorn

400 meter

Beste prestatie per 31-12-1999: 54.19 Ingrid Stoot, Nancy 03-08-80
58,65  Brechje de Ruyck         RKHAV           18-06-00  Uden
58,78* Simone Roerig        MC  AV'34           07-07-00  Apeldoorn
58,83  Lindy Burgman            PEC 1910        07-07-00  Apeldoorn
58,90  Natasja Brusik           AV Nijmegen     24-06-00  Hengelo
58,99  Eva Maria Dollart        R' dam Atl      01-06-00  Gouda
59,27  Najla Jaber              Seven Hills RT  29-07-00  Sittard
59,38  José Becker              De Sperwers	07-06-00  Groningen
59,61  Eva Maria Dollart        Ilion           10-09-00  Zwolle
59,64  Gitane Dumernit          Unitas          10-09-00  Zwolle
59,81  Marijke Vreugdenhil      AAC' 61         24-06-00  Hengelo

800 meter

Beste prestatie per 31-12-1999: 2.01.6 Olga Commandeur, Aalst 07-09-75
2.11,90  Brechje de Ruyck          RKHAV          25-06-00  Hengelo
2.13,35  Lindy Burgman             PEC 1910       14-07-00  Heiloo
2.14.98  Najla Jaber               SHRT           01-07-00  Uden
2.15.52  Ingrid Kuijpers           SHRT           01-07-00  Uden
2.15,52  Margret Hink              Nova           26-08-00  Oordegem
2.15,89  Natasja Brusik            AV Nijmegen    21-07-00  Utrecht
2.16,82  Eva Thomas            MC  Seven Hills RT 25-06-00  Hengelo
2.18,49  Stephanie vd Leemkolk MC  AV' 34	  25-06-00  Hengelo
2.19,06  Charissa  Czech       MC  Noordkop	  05-08-00  Heusden-Zolder
2.19,20  Karin Wezeman             Argo' 77       21-05-00  Leeuwarden

1500 meter

Beste prestatie per 31-12-1999: 4.22.8 Maaike Persoons, Kessel-Lo 04-06-80
4.36,86  Esther Schrijvers    MC  Seven Hills RT  16-06-00 Gorinchem
4.39,93  Karin Wezeman            Argo'77         07-06-00 Groningen
4.40,68  Ingrid Kuijpers          Seven Hills RT  04-06-00 Vught
4.43,89  Margret Hink             Nova            05-07-00 Papendal
4.47,03  Suzan Kuijken        MC  Seven Hills RT  24-06-00 Hengelo
4.50,0   Lindy Burgman            PEC 1910        25-05-00 Zwolle
4.53,77  Femke Sintnicolaas   MC  AV' 34          27-08-00 Apeldoorn
4.54,54  Maaike Donker            AV' 34          24-06-00 Hengelo
4.55,49* Eva Thomas           MC  Seven Hills RT  11-08-00 Apeldoorn
4.55,70  Jolanda Verstraeten      Scopias         03-09-00 Veldhoven

100 meter horden 76.2cm

Beste prestatie per 31-12-1999: 13.45 Marijke van Zon, Papendal 07-07-84
14,27  Laurien Hoos             Hera               04-06-00 Vught       1,8
14,64  Lathoya Voorthuizen      Nea-Volharding     22-07-00 Veldhoven
14,71  Kristel Bottinga         AV' 55             04-06-00 Vught       1,8
14,79  Tine Veenstra            SAV                18-06-00 Nieuwegein
15,18  Esmé Kamphuis            PEC 1910           08-07-00 Emmen
15,23  Marijke Vreugdenhil      AAC' 61            20-05-00 Emmeloord   0,0
15,29  Jolien Admiraal          Atverni            23-09-00 Gemert
15,30  Anita Vedder             AAC' 61            22-07-00 Veldhoven   1,4 
15,48  Fleur Ondersteijn        Prins Hendrik      10-09-00 Zwolle      1,8
15,50  Marianne Hagenauw        Argo' 77           08-07-00 Emmen

400 meter horden 76.2cm

Beste prestatie per 31-12-1999: vacant
64,60  Najla Jaber             Seven Hills RT      04-06-00  Vught
65,83  Geertje de Man          PSV                 04-06-00  Vught
68,33  Margriet de Jong        Hylas               27-08-00  Lisse
68,44  Arlette van der Wal     Seven Hills RT      23-06-00  Hengelo
69,31  Linda Hermans           PSV                 04-06-00  Vught
69,60  Yvonne Janssen          Gen. Michaelis      04-06-00  Vught
69,85  Mieke van Westing       AV Gouda            13-08-00  Den Haag
69,98  Lisa Freriks            De Liemers          04-06-00  Vught
71,53  Maaike Schakenbos       Hylas               27-08-00  Lisse
72,2h  Anne Vergunst           Scorpio             20-06-00  Oosterhout

verspringen

Beste prestatie per 31-12-1999: 6.26 Mieke v.d. Kolk, Cottbus 22-08-85
5,62  Esmé Kamphuis             PEC 1910        04-06-00  Vught           1,5
5,58  Lathoya Voorthuizen       Nea-Volharding  23-07-00  Veldhoven       0,1
5,31  Aretha Pam Anpong         PSV             14-05-00  Eindhoven
5,31  Geertje de Man            PSV             14-05-00  Eindhoven
5,30  Fleur Ondersteijn         Prins Hendrik   21-05-00  Tilburg
5,30  Jolien Lammers        MC  Atletics        03-06-00  Hengelo
5,30  Yvonne van Hooff      MC  AVV             17-06-00  Kerkrade
5,27  Tamara Aipassa            Kimbria         18-06-00  Veldhoven
5,27  Jisca Docters         MC  Scheldesport    02-09-00  Gladbeck
5,23  Kendra Keydeniers     MC  ACW' 66         17-06-00  Terneuzen

hinkstapspringen

Beste prestatie per 31-12-1999: 11.69 Larissa Bronkhorst, Utrecht 09-07-95
11,10  José Becker              De Sperwers     25-06-00  Hengelo      0,8
11,06  Francien Vierkant        Zuidwal         25-06-00  Hengelo      2,0
11,05  Esmé Kamphuis            PEC 1910        25-06-00  Hengelo      1,3
11,01  Laurien Hoos             Hera            04-06-00  Vught        0,6
10,78  Lisanne van Brero        De Liemers      04-06-00  Vught        0,7
10,46  Ellen Naastepad          Olympus' 70     25-06-00  Hengelo      0.7
10,17  Elian Hijne              Lycurgus        12-06-00  Lisse
10,08  Tosca Hellebrekers       RKHAV           25-06-00  Hengelo      0.1

hoogspringen

Beste prestatie per 31-12-1999: 1.85 Saskia Meyer, Emmeloord 28-05-95
1,71  Jacqueline Raaman         Sparta          11-07-00  Den Haag
1,70  Remona Fransen        MC  De Spartaan     23-09-00  Gemert
1,66  Laurien Hoos              Hera            03-06-00  Heerhugowaard
1,66  Irma van Raay             PSV             29-07-00  Eindhoven
1,65  Marijke Mettes        MC  Hollandia       13-05-00  Hoorn
1,65  Inge Crijns               Unitas          14-05-00  Eindhoven
1,65  Anita Vedder          MC  AAC' 61         18-06-00  Apeldoorn
1,65  Yvonne van Hooff      MC  AVV             23-09-00  Gemert
1,64  Tine Veenstra             SAV             23-09-00  Gemert
1,63  Nenna de Boer         MC  AV' 55          24-06-00  Hengelo
1,63  Aila Snoeys           MC  THOR            24-06-00  Gorinchem

polsstokhoogspringen

Beste prestatie per 31-12-1999: 3.35 Marloes van Putten, Zoetermeer 30-06-99
3,60   Mirjam Sleumer            AAC' 61         25-06-00  Hengelo
2,86   Kim van Egmond            Spado           24-04-00  Diepenbeek
2,80   Kirsten de Vries          SAV             25-06-00  Hengelo
2,60o  Marion Dekker             SAV             09-04-00  Grootebroek
2,50   Frouke Bergwerf           Parthenon       09-04-00  Vught
2,50   Inez Curfs            MC  Achilles-Top    30-09-00  Kerkrade
2,40   Elise Jabroer         MC  Ilion           09-05-00  Zoetermeer
2,30   Fleur Ondersteijn         Prins Hendrik   09-04-00  Vught
2,30o  Dorieke van Balen     MC  SAV             09-04-00  Grootebroek
2,20   Yvonne Janssen            Gen. Michaelis  10-05-00  Vught
2,20   Rianne Galiart        MC  Lycurgus        11-06-00  Den Bosch

kogelstoten 3 kg

Beste prestatie per 31-12-1999: 20.52 Corrie de Bruin, Assen 13-06-93
15,36  Laurien Hoos             Hera             24-06-00  Hengelo
14,84  Denise Kemkers       MC  Hera             26-08-00  Amsterdam
14,69  Tine Veenstra            SAV              23-09-00  Gemert
14,48  Maud Ebbekink            AC TION          24-06-00  Hengelo
14,39  Monique Kwakman          AC TION          24-06-00  Hengelo
13,47  Jolien Kaan              Noordkop         02-07-00  Grootebroek
13,28  Anouk Monnink        MC  AC TION          08-10-00  Enschede
13,27  Nicole Veenstra          AC TION          17-05-00  Hengelo
13,14  Leonie Willekes      MC  ASV              08-10-00  Enschede
13,13  Inge Fabrie              PSV              18-06-00  Veldhoven

discuswerpen 1 kg

Beste prestatie per 31-12-1999: 56.48 Corrie de Bruin, Zevenbergen 18-04-92
42,38  Fabienne Aardenburg      DEM             19-07-00  Leiden
41,44  Nicole Veenstra          AC TION         27-08-00  Lisse
41,04  Denise Kemkers       MC  Hera            22-09-00  Heerhugowaard
40,82  Maud Ebbekink            AC TION         30-08-00  Hengelo
37,34  Bonneke de Haan      MC  AV Nijmegen     26-08-00  Amsterdam
37,28  Fleur Beijnes        MC  Hylas           22-09-00  Heerhugowaard
35,45  Tamara van der Bij       AAC             04-08-00  Utrecht
33,99  Lena Dekker          MC  SAV             22-09-00  Heerhugowaard
33,44  Charlotte Klijnstra  MC  AV' 55          23-09-00  Leeuwarden
33,20  Elsemieke Fritzsche  MC  Noordkop        24-05-00  Wieringermeer

kogelslingeren 3 kg

Beste prestatie per 31-12-1999:
53,52  Maaike Schetters         PSV             23-09-00  Eindhoven
48,89  Nicole Veenstra          AC TION         28-10-00  Eindhoven
43,12  Maud Ebbekink            AC TION         24-06-00  Hengelo
43,02  Tamara van der Bij       AAC             28-10-00  Eindhoven
39,75  Kim Mulder               Haag Atletiek   28-10-00  Eindhoven
35,45  Femke Hollander          Isala' 96       24-08-00  Zwolle
31,79  Aafke Vogelzang      MC  GVAV            09-09-00  Groningen
31,21  Lisanne van Brero        De Liemers      04-06-00  Vught
29,95  Marieke Eilert       MC  GVAV            09-09-00  Groningen
29,16  Petra Luten          MC  HAC' 63         09-09-00  Groningen
28,84  Frouke Bergwerf          Parthenon       25-05-00  Dordrecht

speerwerpen 600 gram

Beste prestatie per 31-12-1999:
46,85  Tine Veenstra            SAV             24-09-00  Gemert
45,16  Laurien Hoos             Hera            23-06-00  Hengelo
39,09  Bregje Crolla        MC  Unitas          24-09-00  Gemert
39,03  Esmé Kamphuis            PEC 1910        14-05-00  Arnhem
37,99  Carolien van den Dam MC  AAC' 61         23-06-00  Hengelo
37,63  Fiere Janssen        MC  Caesar          11-06-00  Weert
36,86  Emmy Muilenburg      MC  Typhoon         13-05-00  Oosterhout
36,12  Ingrid Schoonen          Spado           23-06-00  Hengelo
35,80  Tamara van der Bij       AAC             21-04-00  Amsterdam

7-kamp

Beste prestatie per 31-12-1999: 5.456 Gerja Everts, Enschede 20-09-98
5.315  Tine Veenstra            SAV             24-09-00  Gemert
5.195  Laurien Hoos             Hera            24-09-00  Gemert
4.844  Esmé Kamphuis            PEC 1910        23-07-00  Veldhoven
4.795  Jolien Admiraal          Atverni         23-07-00  Veldhoven
4.795  Lathoya Voorthuizen      Nea-Volharding  23-07-00  Veldhoven
4.292  Anita Vedder             AAC' 61         21-05-00  Emmeloord
4.216  Wendy Docters            Scheldesport    24-09-00  Gemert
4.201  Monique Kwakman          AC TION         21-05-00  Emmeloord
4.168  Linda Hermans            PSV             11-06-00  Weert
3.971  Kirsten de Vries         SAV             21-05-00  Emmeloord

4 x 100 meter nationaal team

Beste prestatie per 31-12-1999:
50,08  Nat. ploeg Meisjes-C              02-09-00   Gladbeck

4 x 100 meter clubteams

Beste prestatie per 31-12-1999:
50,16  Atverni - Nieuwegein            30-09-00  Amstelveen
50,7h  Prins Hendrik - Vught           14-05-00  Eindhoven
51,19  PSV - Eindhoven                 30-09-00  Amstelveen
51,2h  De Sperwers - Emmen             18-06-00  Apeldoorn
51,57  SAV - Grootebroek               18-06-00  Nieuwegein
51,7h  AAC' 61 - Assen                 14-05-00  Arnhem
51,7h  Ilion - Zoetermeer              14-05-00  Zoetermeer
51,7h  R' dam Atletiek - Rotterdam     18-06-00  Leiden
51,89  AV Almere' 81 - Almere          18-06-00  Nieuwegein
51,9h  De Liemers - Zevenaar           18-06-00  Apeldoorn