Dit is de jaarranglijst over 2000 van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie. Deze wordt regelmatig vastgesteld door de werkgroep statistiek van de KNAU/Antoon de Groot en tussentijds actueel gehouden door Ton de Kleijn en Wilmar Kortleever

De laatste officiële versie is van 1 december 2000.
Deze ranglijst is laatst geactualiseerd op 29 december 2000.
De officiële ranglijsten (ook junioren, veteranen, internationaal en wegatletiek) worden gepubliceerd in het bondsblad:

Atletiek Actueel, p/a Postbus 567,
3430 AN Nieuwegein.

Op- en aanmerkingen, correcties en aanvullingen (inclusief rugwind, datum en plaats) zijn welkom. In principe worden alleen prestaties met rugwind-aanduiding (waar van toepassing) worden opgenomen.

Bel, fax (beide tot 23.00 uur), schrijf of e-mail naar:

Verspreiding van deze ranglijst in clubhuizen (print dit scherm!) vergroot de kans op nieuwe aanvullingen, correcties en een up to date lijst.


Jongens B

100 meter

Beste prestatie per 31-12-1999: 10.73 Rodney Zuijderwijk, Brisbane 21-10-88
10.73  Daniel Ward             RKHAV           25-06-00  Hengelo      1.8
11.06  Michael Mathew      JC  R'dam Atl       25-06-00  Hengelo      1.7
11.16  David Martha            AV' 34          25-06-00  Hengelo      1.7
11.18  Henk Jager              Argo' 77        22-04-00  Groningen
11.23  Niels de Ruyter         GAC-Hilversum   25-06-00  Hengelo      1.7
11.30  Prince Kwidama      JC  Haag Atletiek   25-06-00  Hengelo      1.8
11.32  Kris Beerens            Atledo          14-05-00  Tilburg
11.33  Eldert Wijkstra         AV' 55          25-06-00  Hengelo      1.8
11.35  Yousef El Rhaifioui     AV Almere' 81   25-06-00  Hengelo      1.8
11.36  Robert Lathouwers       PAC             25-08-00  Rotterdam   -0.2
11.39  Melvin Bosse            R' dam Atletiek 25-06-00  Hengelo      1.9

200 meter

Beste prestatie per 31-12-1999: 21.86 Rodney Zuijderwijk, Brisbane 12-10-88
21.84  Daniel Ward              RKHAV           26-06-00  Hengelo      2.0
22.44  Michael Mathew       JC  R' dam Atletiek 12-08-00  Ninove       0.4
22.62  Robert Lathouwers        PAC             04-06-00  Vught        1.0
22.80  Chris Misker             De Sperwers     06-07-00  Papendal    -0.6
22.82  Raphael Dollart          Ilion           26-06-00  Hengelo      2.0
22.91  David Martha             AV' 34          26-06-00  Hengelo      0.5
22.99  Niels de Ruyter          GAC-Hilversum   26-06-00  Hengelo      2.0
22.99  Yousef El Rhaifioui      AV Almere' 81   30-06-00  Amsterdam    1.9
23.10  Tim Geers                AV' 40          01-06-00  Gouda
23.17  Eddy van Oort            Fit             01-06-00  Gouda

400 meter

Beste prestatie per 31-12-1999: 48.45 Oscar Terol, Luik 29-09-84
48.29  Daniel Ward              RKHAV           11-06-00  Barendrecht
48.47  Robert Lathouwers        PAC             26-08-00  Oordegem
49.55  Chris Misker             De Sperwers     25-06-00  Hengelo
49.79  Niels van Dijk           Ciko' 66        25-06-00  Hengelo
50.23  David Martha             AV' 34          11-08-00  Apeldoorn
50.95  Ron Kuper                De Sperwers     07-06-00  Groningen
50.95  Raphael Dollart          Ilion           25-06-00  Hengelo
51.52  Erik de Waard            De Wielingen    25-06-00  Hengelo
51.53  Raphael Dollart          R' dam Atletiek 10-09-00  Zwolle
51.54  Eddy van Oort            Fit             25-06-00  Hengelo

800 meter

Beste prestatie per 31-12-1999: 1.48.36 Arjen Visserman, Hengelo 27-07-82
	
1.55.31  Wijnand Rijkenberg     Lycurgus         01-09-00  Utrecht
1.55.53  Wouter Verdurmen       RKHAV            24-06-00  Hengelo
1.56.09  Tom Doesburg Smits     AAC' 61          24-06-00  Hengelo
1.56.72  Ron Kuper              De Sperwers      24-06-00  Hengelo
1.57.08  Robert Lathouwers      PAC              09-09-00  Kerkrade
1.58.02  Vincent Hermes         Achilles-Top     29-07-00  Sittard
1.58.32  Arno Hoevink           AV Goor' 75      14-07-00  Heiloo
1.58.62  Niels Raaphorst        AV Nijmegen      24-06-00  Hengelo
1.58.67  Hugo de Haan           AV Zaanland      24-06-00  Hengelo
1.59.38  Job Meijer             GAC-Hilversum    01-07-00  Uden

1000 meter

Beste prestatie per 31-12-1999:
	

1500 meter

Beste prestatie per 31-12-1999: 3.46.6 Gert-Jan Liefers, Papendal 07-06-95
3.56.42	 Wijnand Rijkenberg     Lycurgus        05-07-00  Papendal
4.04.32  Job Meijer             GAC-Hilversum   05-07-00  Papendal
4.04.90  Vincent Hermes         Achilles-Top    12-08-00  Sittard
4.07.09  Marc van der Koelen    AV Nijmegen     06-07-00  Papendal
4.07.11  Dennis Licht           AV' 34          27-08-00  Apeldoorn
4.09.27  Rens Janssen           AV Nijmegen     05-07-00  Papendal
4.10.17  Tom Doesburg Smits     AAC' 61         05-07-00  Papendal
4.10.56  Herman Mooij           AV' 34          05-07-00  Papendal
4.10.7   Erik Sanders           De Liemers      14-05-00  Arnhem
4.13.6   Remco Ammerlaan        Olympus' 70     17-08-00  Naaldwijk

1 Engelse mijl

Beste prestatie per 31-12-1999:




2000 meter

Beste prestatie per 31-12-1999:


3000 meter

Beste prestatie per 31-12-1999: 8.13.90 Gert-Jan Liefers, Apeldoorn 10-09-95
8.49.62	 Michel Brons           AV Almere' 81	23-05-00  Nijmegen
8.55.15	 Marc v d Koelen        AV Nijmegen     23-05-00  Nijmegen
9.04.59  Dennis Licht           AV' 34          23-05-00  Nijmegen
9.05.7   Ronald Schroer         Hera            28-07-00  Heiloo
9.06.84  Herman Mooij           AV' 34          23-05-00  Nijmegen
9.07.60  Martijn Fonville       Lycurgus        23-05-00  Nijmegen
9.08.50  Wijnand Rijkenberg     Lycurgus        28-05-00  Hengelo
9.09.10  Leon Hendrikx          Scopias         23-06-00  Hengelo
9.09.62  Remco Ammerlaan        Olympus' 70     01-09-00  Utrecht
9.13.12  Mark Bruynen           Atl. Helden     01-07-00  Roermond
9.14.18  Youri Severin          AV Almere' 81   23-06-00  Hengelo

110 meter horden 91.4 cm

Beste prestatie per 31-12-1999: 13.97 Robin Korving, Papendal 13-07-91
14.32  David Martha             AV' 34           25-06-00  Hengelo     1.7
14.99  Siert Jan Vos            Fit              18-06-00  Nieuwegein
14.99  Eldert Wijkstra          AV' 55           25-06-00  Hengelo     1.7
15.01  Floris Raat              Nea-Volharding   25-06-00  Hengelo     1.7
15.14  Robert Lathouwers        PAC              11-06-00  Barendrecht 0.4
15.37  Michael Smit             Nea-Volharding   25-06-00  Hengelo     1.7
15.48  Marcel Boer              Parthenon        11-06-00  Barendrecht 0.4
15.49  Pim Schout               Gen. Michaelis   18-06-00  Uden        1.1
15.53  Ludo van der Plaat       Ilion            24-09-00  Gemert
15.54  Bas Verbeek              Suomi            25-06-00  Hengelo     1.7

400 meter horden 84 cm

Beste prestatie per 31-12-1999: vacant
54.94  Chris Misker             De Sperwers      23-06-00  Hengelo
57.09  Eelco Veldhuyzen         Clytoneus        23-06-00  Hengelo
57.96  Vincent Schniedewind     De Spartaan      23-06-00  Hengelo
58.75  Siert Jan Vos            Fit              23-06-00  Hengelo
59.52  Hugo de Haan             AV Zaanland      02-07-00  Purmerend
59.83  Eddy van Oort            Fit              04-06-00  Vught
61.08  Pim Schout               Gen. Michaelis   23-06-00  Hengelo
63.41  Paul Husslage            Sprint           04-06-00  Vught
64.95  Eelco Schottert          Zuidwal          23-06-00  Hengelo
65.44  Frank van Rooyen         ASV              17-05-00  Hengelo

3000 meter steeple chase

Beste prestatie per 31-12-1999:



verspringen

Beste prestatie per 31-12-1999: 7.60 Rodney Zuijderwijk, Brisbane 05-12-87
 
6.87  Eldert Wijkstra           AV' 55          02-07-00  Stadskanaal
6.71  Robert Lathouwers         PAC             23-09-00  Gemert
6.57  Ludo van der Plaat        Ilion           13-08-00  Den Haag
6.52  Tim Geers                 AV' 40          09-04-00  Vlaardingen
6.49  Kris Beerens              Atledo          14-05-00  Tilburg
6.47  Sander de Rijke       JC  Ciko' 66        11-06-00  Den Bosch
6.46  David Martha              AV' 34          26-08-00  Apeldoorn      -0.4
6.44  Rik Knipschild        JC  Caesar          26-08-00  Amsterdam
6.41  Jose da Silveira Neto     Phanos          23-06-00  Hengelo         1.8
6.33  Rene Vos                  De Sperwers     07-06-00  Groningen

hinkstapspringen

Beste prestatie per 31-12-1999: 15.05 Randy Sedoc, Albi 26-09-92
13.44  Robert Lathouwers        PAC             28-09-00  Naaldwijk
12.94  Adriaan Saman            AV' 34          10-09-00  Zwolle
12.81  Kevin Vrenken            Unitas          18-06-00  Veldhoven
12.76  Erik de Waard            De Wielingen    18-06-00  Uden
12.76  Tim Geers                AV' 40          24-06-00  Hengelo     1.0
12.75  Maarten Bouwman          Phanos          24-06-00  Hengelo     1.9
12.75  Rutger Verbeij           AV' 47          02-07-00  Leiden
12.74  Kris Beerens             Atledo          18-06-00  Uden
12.64  Matthijs Gerssen         Noordkop        24-06-00  Hengelo     1.4
12.59  Siert Jan Vos            Fit             14-05-00  Hilversum

hoogspringen

1.99  Theo Danes                AV' 23          24-06-00  Hengelo
1.95  Martijn Nuyens            Noordkop        04-06-00  Heerhugowaard
1.95  Stephan Boers             De Sprinter     23-09-00  Emmeloord
1.90  Bas Straetemans           PAC             18-06-00  Leiden
1.90  Eldert Wijkstra           AV' 55          24-06-00  Hengelo
1.90  Adriaan Saman             AV' 34          10-09-00  Zwolle
1.90  Ludo van der Plaat        Ilion           24-09-00  Gemert
1.87  Eric de Vries         JC  AV Zaanland     13-05-00  Hoorn
1.85  Jonathan Huisman      JC  AV Sliedrecht   08-04-00  Zierikzee
1.85  Rudie Bos                 MPM             14-05-00  Arnhem
1.85  Reyer Demoet              VAV             14-05-00  Arnhem
1.85  Michiel v.d. Wiel         Prins Hendrik   18-06-00  Veldhoven
1.85  David Martha              AV' 34          23-07-00  Veldhoven
1.85  Jonathan Pengel       JC  AAV'36          26-08-00  Amsterdam
1.85  Wouter Saman          JC  RKHAV           26-08-00  Amsterdam
1.85  Michael van Rooijen       Ilion           10-09-00  Zwolle

polsstokhoogspringen

Beste prestatie per 31-12-1999: 5.06 Chris Tamminga, Amsterdam 16-08-91
4.60  Robbert-Jan Jansen        Prins Hendrik   10-05-00  Vught
4.40  Ludo van der Plaat        Ilion           17-09-00  Delft
4.00  David Martha              AV' 34          10-09-00  Zwolle
3.95  Martin Nieuwstraten       Spark           20-05-00  Spijkenisse
3.80  Eddy van Oort             Fit             14-05-00  Hilversum
3.80  Leo Ensing                PEC 1910        20-05-00  Emmeloord
3.80  Sander de Rijke       JC  Ciko' 66        11-06-00  Den Bosch
3.80  Bob Prins                 SAV             01-07-00  Best
3.70  Rob Platenkamp            MPM             18-06-00  Apeldoorn
3.70  Theo Danes                AV' 23          30-06-00  Amsterdam

4.70o Robbert-Jan Jansen        Prins Hendrik	02-07-00  Vught

kogelstoten 5 kg

Beste prestatie per 31-12-1999: 20.37 Erik de Bruin, Papendal 21-09-80
15.76  Maurice Bonfrere          Achilles-Top    14-05-00  Eindhoven
15.64  Jeroen Riteco             Noordkop        24-06-00  Hengelo
15.45  Erik Cadee                Prins Hendrik   24-06-00  Hengelo
15.00  Niels de Beer             THOR            12-07-00  Roosendaal
14.61  Ludo van der Plaat        Ilion           23-09-00  Gemert
14.31  Niek Blekkink             ASV             09-06-00  Enschede
13.68  Eelco Schottert           Zuidwal         21-10-00  Roermond
13.61  Daniel Ward               RKHAV           08-04-00  Terneuzen
13.55  Tim Geers                 AV' 40          09-04-00  Vlaardingen
13.39  Martijn Baart             AV Edam         02-07-00  Purmerend

discuswerpen 1.5kg

Beste prestatie per 31-12-1999: 62.34 Erik de Bruin, Den Haag 27-04-80
49.52  Erik Cadee                Prins Hendrik   24-06-00  Hengelo
46.51  Daan Meijer               De Sperwers     09-07-00  Emmen
45.93  Niels de Beer             THOR            24-06-00  Hengelo
45.72  Ludo van der Plaat        Ilion           24-09-00  Gemert
45.07  Theo Danes                AV' 23          04-06-00  Vught
44.02  Olav Klaver               Hollandia       18-06-00  Nieuwegein
43.95  Maurice Bonfrere          Achilles-Top    24-06-00  Hengelo
40.85  Robert Lathouwers         PAC             24-09-00  Gemert
40.60  Leo Ensing                PEC 1910        14-05-00  Arnhem

kogelslingeren 5 kg

Beste prestatie per 31-12-1999: 69.68 Frank v.d. Dool, Apeldoorn 14-06-84
55.28  Yuri Andonakis            Argo' 77        25-06-00  Hengelo
50.16  Olav Klaver               Hollandia       17-06-00  Eindhoven
40.47  Eelco Schottert           Zuidwal         21-10-00  Roermond
38.03  Nicky Thomassen           De Liemers      25-06-00  Hengelo
36.08  Jeroen Riteco             Noordkop        25-06-00  Hengelo
32.59  Edwin Dommerholt          PEC             16-09-00  Groningen
31.14  Jonathan Huisman      JC  AV Sliedrecht   25-05-00  Dordrecht
30.49  Richard Engelaar          AV Nijmegen     09-04-00  Vught
28.60  Rolf Bruijn               AV Haarlem      02-07-00  Leiden

speerwerpen 700 gram

Beste prestatie per 31-12-1999: 69.12s Bert Smit, Wilhelminahaven 15-07-79
67.36  Ludo van der Plaat        Ilion           11-06-00  Barendrecht
55.73  Jeroen Dieteren           Unitas          18-06-00  Veldhoven
54.66  Daan Meijer               De Sperwers     24-06-00  Hengelo
54.38  David Martha              AV' 34          23-07-00  Veldhoven
52.42  Coen Dijkman              AV' 23          24-06-00  Hengelo
52.40  Niek Blekkink             ASV             24-06-00  Hengelo
51.53  Arnoud Oole               THOR            09-09-00  Zierikzee
51.24  Tim Geers                 AV' 40          24-09-00  Gemert
50.69  Erik Cadee                Prins Hendrik   21-05-00  Tilburg
50.32  Wout de Fijter            De Liemers      24-06-00  Hengelo

9-kamp

Beste prestatie per 31-12-1999: 6.744 Ludrick Berrenstein, Zierikzee 19-09-99
6.362  Ludo van der Plaat         Ilion           24-09-00  Gemert
6.047  Robert Lathouwers          PAC             24-09-00  Gemert
5.583  Theo Danes                 AV' 23          24-09-00  Gemert
5.476  Leo Ensing                 PEC 1910        24-09-00  Gemert
5.426  Tim Geers                  AV' 40          24-09-00  Gemert
5.130  Vincent Schniedewind       De Spartaan     21-05-00  Emmeloord
5.012  Rob Platenkamp             MPM             09-07-00  Emmen
4.979  David Martha               AV' 34          23-07-00  Veldhoven
4.911  Davey Danyluk              Atledo          11-06-00  Weert
4.880  Ben Tijhuis                Caesar          11-06-00  Weert

4 x 100 meter nationaal team

Beste prestatie per 31-12-1999: 41.79 Nationale B-ploeg, Papendal 07-07-84
45.67    Nat.ploeg Jongens-C            02-09-00  Gladbeck

4 x 100 meter clubteams

Beste prestatie per 31-12-1999: 43.2h AAC - Amsterdam, Amsterdam 06-09-92
44.57  R' dam Atletiek - Rotterdam      01-10-00  Amstelveen
44.5h  De Sperwers - Emmen              18-06-00  Apeldoorn
44.8h  PAC - Rotterdam                  14-05-00  Zoetermeer
45.04  Ilion - Zoetermeer               10-09-00  Zwolle
45.09  AV' 34 - Apeldoorn               10-09-00  Zwolle
45.7h  Impala - Drachten                14-05-00  Arnhem
45.9h  Nea-Volharding - Purmerend       14-05-00  Hilversum
46.0h  Caesar - Beek                    14-05-00  Eindhoven
46.24  Attila - Tilburg                 21-05-00  Tilburg
46.1h  MPM - Hengelo                    18-06-00  Apeldoorn